SLF12575T-150M4R7-PF
Mfr.Part #:
SLF12575T-150M4R7-PF
Datasheet:
Description:
Fixed Inductors 12.50mmL×12.50mmW×7.50mmH SMD/SMT 15 µH 20 % 5 A 18.4 mΩ
ParameterValue
Tolerance20 %
Height - Seated (Max)7.85 mm
Length12.4968 mm
Width12.4968 mm
TerminationSMD/SMT
Max Operating Temperature105 °C
Min Operating Temperature-40 °C
Composition(Kit Type)Wirewound
Height7.493 mm
Depth12.8 mm
Current Rating5 A
DC Resistance (DCR)18.4 mΩ
Test Frequency1 kHz
Military StandardNot
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 10 months ago)
ShieldingShielded
Inductance15 µH
Core MaterialFerrite
Max DC Current5 A
DC Current5 A
Saturation Current4.7 A